Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 32 238 75 42

+48 32 238 75 43

+48 32 335 43 34

fax. wew. 20

logo BIP Link do BIP DPS OSTOJA

Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach w ramach projektu

 „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno – opiekuńczych i hospicjów na czas COVID – 19”, otrzymał grant w wysokości 32 055,79 zł.

Projekt grantowy realizowany jest w skali całego kraju na mocy umowy zawartej pomiędzy Skarbem Państwa, a Narodowym Funduszem zdrowia i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Środki z grantu zostaną przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń dla pielęgniarek oraz zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji dla personelu DPS.

 

Śląskie kadry DPS vs. COVID-19

 

Celem projektu jest bezpośrednie wsparcie domów pomocy społecznej funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, w tym osób realizujących w nich usługi społeczne.

Działania zaplanowane w projekcie mają na celu ochronę zdrowia i życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także pracujących w DPS, tj. osób zagrożonych skutkami epidemii COVID-19.